Gündem - Son Dakika Haberler

2019 KPSS Memur Alımları Açıklandı

Yıl sonuna adım adım ilerlerken 2019’da KPSS Memur Alımları en çok merak edilen konu haline geldi. 2019 senesinde yapılacak olan personel alımları için bazı bakanlıklardan açıklama geldi.

2019 KPSS Personel Alımları

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 2019 senesinde gerçekleştireceği personel alımlarıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Adalet Bakanlığı altında çalışan yardımcı personeller, mübaşir, zabıt katibi, hizmetli ve destek personelidir. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılında en az 5.200 yardımcı personel alımı yapılacağı söylenmiştir. 5200 kadroda en çok sayı katiplere ayrılacak. 4.500 civarı zabıt ve icra katibi alımı yapılması beklenirken; kalan diğer sayının hizmetli, şoför, mübaşir, kaloriferci ve teknisyen gibi kadrolara ayrılması beklenmektedir. Adalet Bakanlığı 2019 yılında gerçekleştireceği alımları, 20188 KPSS ile yapacak. Adalet Bakanlığının personel alımlarında KPSS taban puanı 70’tir. Bu sebeple KPSS’de alınan yüksek bir puan gelecek sene yapılacak olan personel alımlarında etkili olacak.

Diyanet KPSS Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanı, Diyanet’e 9.500 personel alımı yapacaklarını duyurdu. Personel alımı için DHBT sonuçları dikkate alınacak. ÖSYM, KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) başvurularını almaya 9 Ekim’de başladı. DHBT başvuruları 17 Ekim’de sonra erecek. Sınav tarihi ise 9 Aralık olarak belirlendi. 9 Aralık’ta yapılacak sınavın sonuçları ise 4 Ocak 2019’da açıklanacak. DHBT sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personellerin belirlenmesini sağlayacak. Sınav başvuru tarihlerini kaçıran adaylar 1 Kasım’da geç başvuru imkanından yararlanacak.

Nüfus Müdürlüğü KPSS Memur Alımı

Bütün bunların yanı sıra 2019 yılında Nüfus Müdürlüklerine de kamu personeli alım sayısının artması bekleniyor. Mevcut kadroda ciddi eksikliklerin bulunması ve Nüfus Dairelerinde uzun kuyrukların olması, Nüfus Müdürlüklerinin personel ihtiyacını gösteriyor.

KPSS puanının personel alımlarında büyük önem taşıması, sınava verilen önemi de arttırmaktadır.

PTT KPSS Şartsız Memur Alımı

PTT memur alımı başladı. KPSS şartı aranmadan PTT’ye kariyer siteleri başvuru yapıp 4500 TL maaşlı memur olabilirsiniz. İşte detaylar.

PTT KPSS’siz Personel Alımı Duyurusu Yaptı

55 Puanla Veznedar Zabıta Muhasebe Alımı

Derik Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde  ilk defa atanmak üzere memur alımları yapılacaktır. Detayları Derik Belediyesi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na TTK 1000 + 500 işçi alımı

Ak Parti Zonguldak Milletvekili, Hamdi Uçar 2019 yerel seçimlerine kadar 1000 + 500 şeklinde iki kez işçi alımı yapılacağını duyurdu. Detaylar yakında güncellenecektir.

Cumhurbaşkanlığı’na 38 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınacak

Cumhurbaşkanlığı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İletişim Başkanlığı 38 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını yayınlandı. Sınav için başvuru tarihleri 14 Ocak 2019’da başlayıp 31 Ocak’a kadar devam edecektir. Detaylar için : cumhurbaskanligi-iletisim-baskanligi-38-personel-alimi-kilavuzu

En Az Lise Mezunu KPSS 55 Puanla Sağlık Personeli Alımı

Sağlık bakanlığı 55 puan ile alımlar yapacağını duyurdu. En lise mezunu şartı aranan memur alımlarında başvuru tarihleri: 28 Aralık 2018 – 14 Ocak 2019 olarak belirlenmiştir. Detaylar için pdf kılavuzu açabilirsiniz.

Kılavuz: kpss-55-puan-en-az-lise-mezunu-saglik-personeli-alimi-kilavuz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Devlet Memuru Alım (2800 TL Maaş)

8. ve 9. derece 20 adet devlet personeli alımı yapacağını duyuran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2800 TL maaş vereceğini açıkladı. Devlet memuru ünvanı : Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı olacaktır. Sınav başvuru şartları ve tarihleri bakanlığın web sitesinde yayınlanmıştır.

 

Emre Güngör

Emre Güngör, araştırmacı bir blog ve haber yazarı. Haber sitesi editörlüğü geçmişi bulunan bir profesyonel çalışan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir