Gündem - Son Dakika Haberler

Akkök Holding Başkanı Ali Raif Dinçkök Vefat Etti

Gayrimenkul, enerji, tekstil ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Raif Dinçkök’ün 74 yıllık hayatı son buldu. Vefat eden Dinçkök hakkında Akkök Holding açıklamada bulundu.

Akkök Holding tarafından yapılan basın açıklamasında “Rahatsızlığı sebebiyle bir süredir tedavi gören Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Raif Dinçkök’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağ olsun.”  ifadeleri yer aldı.

74 yaşında vefat eden Ali Raif Dinçkök, Ak Merkez AVM ve Aksa Akrilik gibi büyük tesislerin ortağıydı. Bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Kısa süre önce kolon kanseri olduğu ve durumunun kritik olduğuna dair haberler yapılmıştı.

Cenazesi, 12 aralık öğle vaktinde Marmara Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Tatbikat Camisi’nde kılınacak cenaze namazıyla birlikte Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına defnedilecek.

Ali Raif Dinçkök Kimdir?

1944 yılında İstanbul’da doğan Ali Raif Dinçkök, Avusturya Lisesi’nde eğitim gördü.  1969’da Aachen Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve iş hayatına başladığı Akkök Holding’te ömrünün sonuna kadar çalıştı. Azimli ve başarılı bir kariyeri bulunan Dinçkök, Akkök Holding yönetim kurulu başkanlığı görevini yaparken 74 yaşında vefat etti.

 

Emre Güngör

Emre Güngör, araştırmacı bir blog ve haber yazarı. Haber sitesi editörlüğü geçmişi bulunan bir profesyonel çalışan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir