Spor

Ali Koç basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç basın toplantısı düzenleyerek, son günlerde yaşanan hakem hataları hakkında konuştu.

Basın toplantısı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksinde düzenlendi. Ali Koç basın toplantısında ilk olarak hakem kararlarıyla ilgili olan bir video izletti. Video 9 dakikalık idi. Ali Koç basın toplantısında yaptığı önemli açıklamalar ile taraftarların aklına takılı kalan sorulara da cevap vermiş oldu.

Ali Koç toplantıyı düzenleme amacını açıkladı.

Koç, sezonun ilk yarısında aldıkları sonuçlara bir kılıf aramak amacında olmadıklarını, gündem değiştirmeye çalışmadıklarını ve yönetim olarak günü kurtarmak , mazeret bulmak için burada olmadıklarını belirtti. Ortada bir tesadüf olmadığını söyleyen Ali Koç, Fenerbahçenin iyi bir devre arası dönemi yakalamış olduğunu fakat hakemlerin kasıtlı yaklaşımlarının onlara kaygı verdiğini belirtti.

Ali Koç Kayserispor maçı hakkında konuştu.

Ali Koç Kayserispor maçındaki hakemin vücut diline ve gözlerine bakılmasını istedi. Koç, maç bitince hakemin orta sahada beklediğini  fakat bu maçta hakemin de oyuncularla beraber tünele girdiğini belirtti. Ali Koç hakemin bir şey arayıp aramadığını bilmediğini, ama aradığını bulduğunu söyledi.

Ali Koç sporda adalet, eşitlik ve güven duygusuna da değindi.

Marka değeri açısından sporda güven, eşitlik ve adaletin oldukça önemli olduğunu dile getiren Koç, iyi de oynasalar kötü de oynasalar her zaman buna özen gösterdiklerini vurguladı. Gizli bir ajandalarının olmadığını, her zaman tek bir yüzü olduğunu ve hakemlere düdük astırma gibi bir isteklerinin de olmadığını belirtti. Ali Koç, sporda eşitlik, adalet ve güven duygusunun önemine değindikten sonra, tüm kulüplere saygı ve sevgide kusur etmemeye özen gösterdiklerini de vurguladı.

Koç, adil rekabet ve güvenin sağlandığı bir ortamının er ya da geç sağlanacağını düşünüyor.

Son bir senedir sürdürülemez finansal sıkıntılar ve Avrupa’yla aranın açılması gibi problemlerin mevcut olduğunu söyleyen Koç, marka değerinin de günden güne azaldığını belirtti. Ali Koç futbolun bütün paydaşlarının adil rekabet ve güven ortamı istediklerini vurguladı. Er veya geç bu ortamın sağlanacağını düşünen Koç, ülkemizin bu tabloyu hak etmediğini söyleyerek Türk futbolunun bütün paydaşlarına seslendi. Asıl çözümün, taze bir kan ile çağın yapısına uygun yapının kurulması olduğu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir