Spor

Beşiktaş’ın yeni transferi Kagawa ile ilgili detaylar belli oldu

Beşiktaş, Borussia Dortmund'un futbolcusu Shinji Kagawa'yı kadrosuna aldığını geçtiğimiz gün açıklamıştı. Yapılan bu önemli transferle ilgili detaylar gün yüzüne çıktı!

Beşiktaş, transferin bitimine bir gün kala Borussia Dortmund’un orta saha oyuncusu Shinji Kagawa’yı takımına transfer ettiğini duyurdu.

Shinji Kagawa Acıbadem Fulya Hastanesinde sağlık kontrolünden geçti.

Acıbadem Fulya Hastanesinde sağlık kontrolünden geçen Kagawa’nın detaylı kan tetkikleri yapıldı. Shinji Kagawa kulak-burun-boğaz, iç hastalıklar, ortopedi, kardiyoloji ve genel cerrahi bölümlerinde muayene edildi.

Kagawa transferinin detayları bir gün sonra belli oldu.

Kagawa’nın transfer için istediği ücretin 1.5 milyon Euro idi. Bunun üzerine Hüseyin Yücel 750 bin Euro, Fikret Orman ise 250 bin Euro vereceğini; Kagawa’ya 1 milyon Euro teklif ile gidilmesini kararlaştırdı. Shinji Kagawa ile görüşen Ali Naibi, futbolcunun bu teklifi kabul ettiğini söyledi.

Transfer haberinden sonra opsiyon olup olmadığı konusu tartışılmaya başlandı.

Beşiktaş kulübünün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Şafak Maahmutyazıcıoğlu opsiyon meselesine açıklık getirerek taraftarların soru işaretlerine açıklık getirdi. Mahmutyazıcıoğlu, şu an için opsiyon olmadığını, bu meselenin yalnızca Borussia Dortmund ile Beşiktaş arasında olmadığını, Kagawanın da içinde olduğunu ifade etti. Şafak Mahmutyazıcıoğlu opsiyon koyma konusunda takımların isteğinin yetersiz olduğunu, furbolcunun kendi isteğinin de olması gerektiğini dile getirdi. Opsiyon belirsizliği yüzünden böylesine değerli bir futbolcuyu kaçırmak istemediklerini, bu yüzden 6 aylığına kiraladıklarını açıkladı. Mahmutyazıcıoğlun’un açıklamalarına göre, Kagawa İstanbul’u beğenip yaşamaya karar verirse ve opsiyon isterse, Dortmund ile Beşiktaş arasındaki görüşmeler hızlandırılacak ve opsiyon eklenecek.

Peki Beşiktaş tarafından bu kadar çok istenen Shinji Kagawa kimdir? Bu soru da taraftarların merak konusu oldu.

Shinji Kagawa aslen Japonyalıdır ve profesyonel kariyerine ülkesindeki Cerezo Osaka takımında başlamıştır. 2010 yılında Almanya’nın güçlü takımlarından olan Borussia Dortmund’a transfer oldu.   Almanya’da iki sezon oynadı ve sonrasında İngiltere Premier Lig’e kiralık olarak gitti.

Shinji Kagawa Borussia Dortmund’daki ilk sezonunda 28 resmi karşılaşmaya çıktı ve sezonu 12 golle bitirdi. İkinci sezonda ise 43 resmi maçta 17 gol attı. Bununla birlikte Premier Lig’in kapıları Kagawa’ya açılmış oldu.

Shinji Kagawa 2015-2016 sezonunda Alman takımıyla mesleki kariyerinin zirve dönemlerinden birini yaşadı. Kagawa, 2016-2017 ve 2017-2018 dönemlerini altışar golle tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir