Para Kazanma

Dropshipping Yaparak Para Kazanmak

Son yıllarda ismini sıklıkla duyduğumuz Dropshipping,  internet üzerinden stoksuz ticaret yapmak anlamına geliyor. Girişimcilerin gözdesi konumuna gelen Dropshipping birçok avantaj sağlıyor ve gelir elde etmenizi sağlıyor. Bu yazımızda Dropshipping ile nasıl para kazanıldığından ve ücretsiz hizmet veren sitelerden bahsedeceğiz.

Dropshipping nedir, avantajları nelerdir?

Dropshipping, ticaretçilerin internet üzerinde stoksuz satış yaptığı ve tedarikçi ile müşteri arasındaki engelleri kaldırdığı bir satış yöntemidir. Hem müşteri hem satıcı yönünden birçok avantajı bulunmaktadır. Dropshipping ile satış şu şekilde gerçekleşir:

  • Dropshipping için bir tedarikçi firmayla anlaşmanız gerekir. Dropshipping yöntemiyle beraber, müşterinin satın almak istediği ürünün bildirimi doğrudan tedarikçiye ulaşır ve tedarikçi firma müşteriye ürünü ulaştırır. Bu sayede stok tutulmamış ve tedarikçi ile müşteri arasındaki engel kaldırılmış olur.
  • Yukarıda saydığımız işlemler XML Entegrasyonu adı verilen hizmetle sağlanır. Anlaşma yaptığınız tedarikçi firma size ürünlerin fiyatlarının, fotoğraflarının ve bilgilerinin bulunduğu dosyaları gönderir. Sonraki aşamada, siz dosyada bulunan ürün bilgilerini kendi e ticaret sitenize yüklersiniz ve stoksuz satış yaparsınız.
  • Müşteri e ticaret sitesine giriş yaparak satın alacağı ürünü seçer. Seçilen ürün satıcı tarafından tedarikçiye iletilir ve tedarikçi seçilen ürünü müşteriye ulaştırır.
  • XML Entegrasyonu adı verilen hizmetin kaliteli olması işinizi sağlama almanızı sağlar. Dropshipping imkanı veren ve ücretsiz XML bayiliği veren Mitolove.com dan faydalanarak girişiminizin en sağlam adımını atabilirsiniz.
  • Dropshipping hizmetinin avantajları ise şu şekilde:
  • Dropshipping yöntemi sayesinde stok ve depo maliyetiniz olmaz.
  • Ürünlerin alış ücretini ödemezsiniz, alış bedelini ödemeniz için öncelikle ürünün satılması gerekir, bu da zarar etmenizi engeller.
  • Müşteri ürünü satın alır almaz tedarikçi istenen siparişi müşteriye gönderir. Bu şekilde kargo masrafıyla da uğraşmazsınız.
  • Bir tedarikçi firmaya bağlı olmak zorunda değilsiniz. Ürünlerini dilediğiniz kadar çeşitlendirebilirsiniz.

Dropshipping hizmetine nasıl erişebilirim? Adımlar nelerdir?

Öncelikle hangi ürünün satışını yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Birçok ürünü aynı anda satmak yerine çok satılan bir ürün belirleyip, o ürün üzerinden devam edebilirsiniz.

İkinci ve en önemli adım tedarikçi firma bulmaktır. XML bayiliği yapan ve disiplinli çalışan bir tedarikçi firma bularak daha sağlam işlere imza atabilirsiniz. Örneğin, Mitelove.com hem ücretsiz XML bayiliği vermekte hem de Dropshipping konusunda kaliteli hizmetler sunuyor.

Droshipping yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Dropshipping yönteminin en dikkat edilmesi gereken noktası tedarikçi firmanın seçim aşamasıdır. Ürünleri sağlam ve eksiksiz gönderen, kargolama konusunda kaliteye önem veren, stok yönetimi ve depo konusunda yanlış yapmayan tedarikçi firmaları seçmelisiniz. Stoksuz satış yapacağınız için güvenilir bir tedarikçi firma bulmalısınız. Ürünler hakkında en küçük detayları dahi bilmeniz ve ilgili olmanız gerekiyor. Bu sayede daha uzun ömürlü işler yapabilir ve sağlam kazançlar elde edebilirsiniz. Mitelove.com ile ücretsiz XML bayiliği hizmetinden faydalanabilir ve sağlam gelirler elde edebilirsiniz. Hatta mitelove.com’dan ücretsiz xml bayiliği almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Fantazi İç Giyim XML Bayiliği & Dropshipping Hizmeti

Dilara Şimşek

Merhaba ben Dilara, ekonomi haberlerini araştırmayı ve yazmayı seven bir içerik editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir