Güncel Ekonomi Haberleri

Emeklilere müjde! İntibak yasası ile 355 TL maaş zammı yolda

Mecliste konuşulan İntibak yasası, meclisten geçtikten sonra 2000 yılından sonra emekli olanlara 355 TL'lik bir zam yapılacak.

2019 ocak ayı itibari ile emekli maaşlarında yapılan zamlarla birlikte zamlı maaşlar alındı. Daha önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde reddedilen intibak yasası bu sefer de mecliste gündeme geldi. Yerel seçimlerden önce oldukça önemli bir konu olduğu söylenen bu konu, 5 milyon emekliyi ilgilendiriyor.

2000 yılından sonra emekli olan kişilerin faydalanabileceği intibak yasası sayesinde 355 TL’ye kadar emekli maaşlarında zam yapılacak. Minimum 50 TL maksimum 355 TL olacak maaş zamları intibak yasasını bekliyor.

Yaklaşık 5 milyon emekliyi ilgilendiren intibak yasasında son durum ne ?  

5 milyon emeklinin gözü meclisten çıkacak yeni kararlarda. Mecliste önümüzdeki günlerde konuşulacak intibak yasası emekliler için oldukça önem taşıyor. Daha önce AİHM’den ret kararı gelmesi emekliler için üzücü bir haber olsa da TÜED Hukuk Danışmanı Cafer Tufan Yazıcıoğlu, AİHM’in ret kararının intibak yasası için umutların bittiği anlamına gelmediği açıkladı ve çözümün mecliste olduğunu vurguladı.

2 Yorum

  1. Adaletsizlik cozulur insallah.Ben 7300gun prim odedim1850 tl aliyorum arkadasim 5300 gun odedi 2150 aliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir