Siyaset

Eski CHP’li milletvekili İyi Parti’nin Samsun adayı oldu

İyi Parti'nin 31 mart yerel seçimlerindeki Samsun büyükşehir belediye adayı belli oldu. Eski CHP'li milletvekili Samsun'a aday.

Eski CHP’li milletvekili Hayati Tekin, 31 mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Samsun büyükşehir belediye başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti arasındaki kuvvetli bağlantılar Samsun için de boy gösterdi. İyi Parti’nin güçlü bir adayı Samsun’dan çıkartamaması üzerine eski CHP’li Hayati Tekin ile görüşmelere başlanmıştı. Görüşmeler olumlu sonuçlandı ve Hayati Tekin Samsun için aday oldu.

Samsun’a hizmet particilik ile olmaz

45 yıllık partisini bırakıp İyi Parti’den aday olan Hayati Tekin’e partiyi bıraktığı için sert eleştiriler geldi. Gelen eleştirilere karşılık Hayati Tekin açıklamalarında Samsun’a hizmet etmek istediğini ve hizmet için gereken her şeyi yapacağını söyledi. Particilik anlayışı ile hizmet olmaz diyerek eleştirileri savuşturdu.

Hayati Tekin kimdir?

Gazi Üniversitesi Mimarlık fakültesi mezunu olan Hayati Tekin 1959 doğumludur. DSİ ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde mimar olarak çalıştı. Kutlukent ve Tekkeköy Belediye başkanlığı geçmişi de bulunan Hayati Tekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir