Gündem - Son Dakika Haberler

Kaçak yapılar kesinlikle yıkılacak

Cumhur başkanı açıkladı kaçak yapılar en kısa sürede yıkılacağını açıkladı

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle Bursa’da halka açık yapılan konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kapadokya bölgesinde peribacalarının dibinde inşa edilen yeni otellerle ilgili birçok açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada sözlerini oldukça sert olarak seçen Cumhur başkanı Erdoğan yıkım süreci oldukça kısa bir zaman içerisinde başlayacağını belirtti. Yapılan açıklama şu şekildedir;

Nevşehir’de peribacalarının orada otel yapıyor. Şu hale bak. Sen ne denli kalkıp da oraya beton yığınlarını sokarsın? Kültür Turizm Bakanımı aradım anında müdahalesi yapıldı. Valimle de görüştüm ertesi gün yıkım başladı. Buralardaki kaçak göçek yapılan hepsi yıkılacak. Seçimden sonra ben oradayım. Bakanlığımızın, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda, Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır.

Türkiye sınırları içerisinde hiçbir kişi veya kuruluş kaçak bir şekilde herhangi bir yapıyı inşa edemeyeceği açıklamalarında bulunan Recep Tayyip Erdoğan, Bursa halkının alkışlarını kazanmayı başardı. Türkiye genelinde kaçak adı altında kurulan ve Türkiye devletine zarar veren herhangi bir yapı veya kuruluşu ülkede barındırılmayacağını açıkladı. Daha önce de kaçak bahis üzerine oldukça yüksek bir ilgi gösteren Cumhur başkanı erdoğan, bu yapılar yıkıldıktan sonra hız kesmeden Türkiye’de, kaçak olarak işlev yaratan yapıları tespit edilip, yürürlüklerinin sonlandırılacağını ve ayrıca anayasa kuralları gereğince ağır cezalara çarptırılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir