Kripto Para

Kripto Para Birimine Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilecekler

Son zamanlarda dilden file konuşulan ve merak edilen kripto para birimi hakkında eminim ki sizin de kafanızda soru işaretleri vardır. Şimdi sizi bu konu hakkında bilgilendireceğim. Herhangi bir ülkeye, bankaya yönetim organına bağlı olmayan, bağımsız olan Türkçe ’de dijital para olarak adlandırılan para birimine kripto para denir. Değerleri yalnızca insanların ona olan isteğine göre değişir. Onların istekleriyle doğru orantılı olarak artma ya da azalma yaşanır. Herhangi bir fiziksel dayanağa bağlı olamayan para birimidir kripto.

Normal banka ya da komisyon hesabıyla yatırım yapılmaz. Kripto para biriminden yararlanmanız için ona kayıt olmanız gerekir. Bitcoin borsası olarak kullanabileceğiniz birden fazla platform olmakla birlikte bu platformlardan havale veya kredi kartıyla kripto para alabilirsiniz. Kripto para birimleri oldukça çeşitlidir. Fakat biz size en fazla tercih edilenlerden bahsedeceğiz. Akla gelen temel birimler bitcoin, ethereum, litecoindir. Daha önce duyulmayan, gözlerden uzak olan  birimler daha çok risk taşıyabilir. Sizde kripto para birimine karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Kripto paranın sizin için nasıl bir yatırım olduğunu anlamanız için geçmişteki verimliliğiyle  değil sizin geleceğe nasıl baktığınızla alakalıdır. Emeklilik için uzun ömürlü gelecek planları yoktur. Geleneksel paranın yerini tutan bu para evrensel gelir getirmesiyle birlikte başka şekillere de dönüşebilir. Nükleer savaşların çıkması, borsaların patlaması veya diğer vakalar paranın doğasını tamamen değiştirebilir. Peki bu para birimine ne kadar yatırım yapmalısınız? Önemli olan sizi ileri taşıyacak, akıllı kararlar vermektir. Daha sonraki zamanlarda pişmanlık yaşamak istemiyorsanız  bütün paranızı tek bir ürüne yatırmamalısınız.

Kripto para uzun vadede önemli yararlar getirebilir. Ne kadar para yatıracağınıza karar veremiyorsanız paranızın yüzde 3’ünden fazlasını tek bir yatırıma yapmayın. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu kuralı değiştirebilirsiniz. Bütün paranızın yüzde 3’ünü  biriminize  yatırabileceğiniz gibi ethereum, litecoin, bitcoin birimlerine ayrı ayrı toplam varlığınızın yüzde 3’ünü yatırabilirsiniz. Karar vermeden önce en ince ayrıntısına kadar düşünürseniz sizin için yararlı olacaktır. Bu para biriminin son zamanlarda çok popüler olmasının elbette nedenleri var. Dolandırıcılığa karşı üst düzeyde önlemleri vardır. Para biriminin sahte olması gibi bir durumlar karşı karşıya kalmazsanız. Sahte çekler veya kimlik hırsızlıkları gibi olaylar meydana gelmez. Tüm dünyada işlem özgürlüğü olan, hiç bir ülkeye veya devlete bağlı olmayan küresel bir birimdir . Bu birimi kullanarak harikalar yaratın! Yaşamınızı kolaylaştırın. !

  Kripto Para Haberleri için -> https://www.finansbu.com/kripto-para Kripto Para Borsa Durumunu Anlık Görmek için -> https://www.finansbu.com/kripto-para-piyasa-durumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir