Kripto Para

Kripto Para Yatırımları Yapmak Artık Çok Kolay!

Kripto para yatırma işlemlerini yapmanız için çok yorulmanıza gerek kalmayacak ! En popüler yatırım ürünleri bitcoin ve ethereum gibi sanal ya da kripto birimleridir. Kripto paralar değiştirilemez.  Değiş- tokuş yapılabilir kripto paralar dünyada en zor ve manipüle edilemez para birimleri haline gelir. Savunucuları bitcoin ya da diğer para birimlerinin euro veya doların yerini alacağını, dünyanın ilk ücretsiz, zor para birimini yaratacakları gelecek öngörüyor. Bitcoine yatırım yapmak bu girişimde pay sahibi olmanızı sağlar. Bitcoin uluslararası ticarette baskın bir hale gelirse, merkezi bankaların parasal rezervlerinin yerini alırsa bir bitcoin’in değeri 10.000 doları aşacaktır. Kripto para birimleri almak, satın almak sessiz para devriminin başarısı için büyük bahistir.

Bir kriptoya yatırım yapmadan önce yapmanız gereken ticaret hacmini analiz etmektir. Düşük hacimli bir kripto hakkında çıkan bazı haberler yoksa her gün yüksek işlem hacimlerine sahip olan kriptoları takip edin. Yüksek hacimler kriptonun likitedisine işaret eder. Bizlere bu paranın aktif topluluğu olduğunu söyler. Düşük hacimli kriptolarla ilgili sıkıntı onlara destek veren güçlü bir topluluğun olmamasıdır. Bu tip kripto paralar kolayca borsadan çıkarılabilme potansiyelleri olduğu için kayıplara neden olabilirler.

Kripto paraların günlük hacim işlemlerini inceledikten sonra onların tarihsel fiyat hareketlerine odaklanın. Bunu yapmanın en iyi yolu sharpe oranı olarak bulunan finansal oran kullanmaktır. Bu oranı ise elle hesaplamanıza gerek yok. İnternette arama yaptığınız zaman otomatik hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz. Sharpe oranı, bir varlığın volatilitesine dayanarak potansiyel getirisini ölçer. 1’den yüksek rakamlar genellikle potansiyel getirilerin yüksek olduğunun işaretidir. 2018 yılı kripto paraların ışıldayan yılı olduğu göz önüne alındığında çoğunun sharpe oranı 1’den yüksektir. Dolayısıyla kârlı kripto birikimi için bu orandan yararlanılabilir ve pazardaki diğerlerine oranla en yüksek sharpe oranına sahip olan kriptoları tespit edebilirsiniz.

Yazımızın bu kısmına kadar olan tavsiyelerimizle listenizi kârlılık için iyi potansiyele ait bir kaç kriptoya indirmiş olmalısınız. Fakat listenizi daha da daraltmanız ve geri kalanından daha hızlı yükselme potansiyeline sahip olan kripto paraları bulmanız gerekir. Bu yüzden kripto para ile ilgili haberleri daha yakından takip etmelisiniz. Odağınıza alacağınız paraların hangileri olacağını belirlemek için farklı kaynaklardan gelen haberlere göz atmalısınız. Yapacağınız son şey yatırım için bir giriş noktası belirlemektir. Giriş noktası bulmak için teknik analiz kullanmanın en iyi yolu mum çubuğu modellerini anlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir