Hava durumu

Meteoroloji sağanak yağışın uyarısını verdi

Meteoroloji pazartesinden itibaren sağanak yağış yurdu etkisi altına alacağının uyarısını verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamaya göre pazartesinden itibaren Türkiye sağanak yağış etkisi altında kalacak ve bu yağış uzun bir süre ara vermeden devam edeceği tahminlerinde bulundu. Gelecek olan sağanak yağış uzun bir süre etkili bir şekilde yurdu etkisi altına alarak Türkiye’nin belirli bölgelerinde yoğun yağıştan dolayı sel veya su basması gibi insan hayatını zorlaştıran doğa olayları yaşanacağının da uyarısını vererek halkın önlem almasını istedi.

Akdeniz bölgesi

Uzun süredir sert hava koşullarının yaşanmış olduğu bu bölge hız kesmeden yağış altında kalmaya devam edecek. Parçalı ve çok bulutlu bir hava olayıyla yeni haftaya başlangıç yapılacak, Adana ilinin güney kesimleri, Hatay ve Osmaniye illerinde ve çevrelerinde yoğun bir sağanak ve gök gürültülü yağışlı yaşanacağı tahmin edilmektedir.

Ege bölgesi

Gün içerisinde parçalı bulutlu hava olayının yaşanacağını ve öğle saatlerinden sonra sağanak yağış yaşanabileceği uyarısı Meteoroloji tarafından yapıldı. Genellikle İzmir ve Bursa çevresinde uzun süreli yağışların yaşanacağı belirtildi.

Karadeniz bölgesi

Sabah saatlerinde parçalı bulutlu geçeceği ve akşam saatlerinde bölgenin birçok illerinde yağışların artacağı uyarısı yapıldı. Artvin ve bölgesinde karla karışık yağmur yağacağı uyarısı yapıldı.

Doğu Anadolu bölgesi

Gün içerisinde parçalı bulutlu bir hava durumu yaşanacağı tahmin ediliyor. Kilis ve bölgesinde buzlanma ve donma olaylarının yaşanacağını belirtilmiş olup, ayrıca birçok il ve çevresinde yoğun sis olacağı açıklandı.

Güneydoğu Anadolu bölgesi

Yurdun en fazla sağanak yağışa maruz kalacağı bölge olarak tahmin edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre karla karışık yağmur beklendiği bilinmekte olup, aşırı soğuk hava nedeniyle yer yer buzlanma ve donma olaylarının gerçekleşeceği yapılan araştırmalar sonucu Meteoroloji Türk halkına duyurmuştur.

Mert Kalıntaş

Mert Kalıntaş, 24 yaşında bir haber yazarı ve içerik editörü. Finansbu.com'un kadrolu haber yazarıyım.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir