Siyaset

Yeni şarkı yeni hareket! Ehline Emanet

Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart yerel seçimleri için mitinglerinde ve seçim kampanyasında kullanacağı şarkıyı belirledi. Ehline Emanet adlı seçim şarkısını MHP’ye yakınlığıyla bilinen şarkıcı Mustafa Yıldızdoğan seslendirdi.

Miliyetçi hareket partisi seçim sürecinde kullanacağı şarkıyı bugün partinin sosyal medya hesaplarında paylaştı. Seçim sürecinde ehline emanet, cumhur için istikrar şeklinde sloganların ağırlıklı olarak kullanılacağı parti temsilcileri aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Mhp’ye cumhur jesti

Geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde Ak parti ile ittifak sürecine giren Mhp 2019 yerel seçimleri için de Ak parti ile cumhur ittifakı yoluna girdi. İttifak gereği İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmayan Mhp’nin bu jestine Cumhurbaşkanı Rcep Tayyip Erdoğandan karşılıklı jest gecikmedi.

Ak Parti’nin jest yapacağı iller

Ak parti Mhp ile yapacağı cumhur ittifakı ile hangi il ve ilçelerde aday göstereceğini büyük oranda kararlaştırdı. Cumhur ittifakı ile özellikle Chp’nin üstün olduğu il ve ilçelerde üstünlüğü alma yoluna gitmektedir. Parti kulislerinden gelen iddialara göre; Ak Parti ve MHP’nin açıkladığı listelere göre; AK Parti, sahip olduğu Kütahya, Erzincan ve Kırşehir’den aday göstermedi. AK Parti, Bunlara ek olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) elinde bulunan Zonguldak ve Aydın’dan aday göstermedi.

2014 yerel seçimlerinde Chp’nin üstünlük kurduğu kritik şehirlerde, 2019 yerel seçimleri için Ak parti henüz adaylarını açıklamadı.

Kritik iki il Zonguldak ve Aydında kim aday olacak?

MHP’nin aday gösterdiği bu kritik illerde Cumhur İttifakı’nın tek bir aday göstermesi halinde CHP’nin üstünlük durumu zora girecek gibi görünmekte. 2014 yılındaki yerel seçimlerde Zonguldak ve Aydın illerinde Chp ye yakın bir oy oranı alan Ak partinin, Mhp ile yapacağı ittifak ile bu illerde cumhur ittifakı adayının oylarının büyük çoğunluğunu alabileceği gelen tahminler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir